اولین نشانه‌ها از کامپیوترهای مک مبتنی بر پردازنده ARM در WW

1 ماه پیش

بر اساس گزارش مارک گورمن که در خبرگزاری بلومبرگ منتشر شده، شرکت اپل تصمیم دارد تا در سال 2021 میلادی از اولین کامپیوترهای مک مبتنی بر پردازنده‌های ARM رونمایی کند. با این حال تلاش اپل برای تولید این پردازنده‌ها در سال 2020 میلادی و مشخصاً در جریان WWDC 2020 به صورت عمومی فاش خواهد شد.

شرکت اپل تصمیم دارد تا با تولید کامپیوترهای کم مصرف مبتنی بر پردازنده‌های ARM با محصولاتی مشابه نظیر کامپیوترهای ویندوزی که با عنوان Always Connected PC شناخته می‌شوند رقابت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در حال توسعه امکاناتی ویژه در پردازنده A14 است که از آن طریق می‌تواند مک‌های مبتنی بر این تراشه را آماده ساخت و عرضه به بازار کند. بر این اساس، پردازنده اولین مک مبتنی بر پردازنده ARM شامل یک تراشه از مجموعه A14 خواهد بود که دارای 12 هسته پردازشی است. 8 هسته این پردازنده، برای اجرای کارهای پربازده و 4 هسته برای اجرای کارهای ضعیف‌تر طراحی شده‌اند.

اپل احتمالاً تصمیم دارد تا مک بوک‌ها و آیمک‌های جدید را با تعداد هسته‌های پردازشی بیشتر نیز آماده عرضه کند. با این حال تولید گسترده‌تر این محصولات به سال 2021 میلادی و ساخت تراشه‌های A15 موکول خواهد شد.

شرکت اپل در روز 22 ژوئن، معادل دوم تیر ماه 1399 رویداد WWDC 2020 را به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌کند. اپل در جریان این رویداد احتمالاً حرف‌هایی از پشتیبانی مک او اس 10.16 از پردازنده‌های ARM به میان خواهد آورد.

گفتنی است که برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که تلاش اپل برای تولید مک‌های مبتنی بر پردازنده ARM نشانه از مهاجرت کامل این شرکت از پردازنده‌های اینتل و تراشه‌های اختصاصی در سال‌های آینده خواهد بود. 

برچسب ها: کامپیوترهای مک مبتنی بر پردازنده ARM کامپیوترهای مک پردازنده ARM دیجی سالی خرید مک بوک خرید آیفون

دیدگاه شما

0 نظر