درآمد اپل همچنان با وجود شیوع کرونا افزایش داشته است

2020-05-04 22:10:58.561 +0430 IRDT

در این گزارش مشخص شده که اپل با وجود شیوع ویروس کرونا و مشکلات بسیار زیاد همچنان سودهی قابل توجهی داشته است.

اپل در بازه زمانی یاد شده برابر 58.3 میلیارد دلار فروش داشته است که از این میزان 11.2 میلیارد دلار آن سود بوده و باعث شده تا 2.55 دلار برای هر سهم آن سودآوری داشته باشد. این اعداد در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال 2019 که برابر درآمد کلی 58.0 میلیارد دلار و سودآوری 11.6 میلیارد دلار و افزایش ارزش 2.46 دلاری هر سهم بوده، یک رشد قابل توجه به حساب میاید.

جالب اینجا است که شرکت اپل در بازه زمانی یاد شده با مشکلات مربوط به شیوع ویروس کرونا مواجه بوده و بسیاری از کارخانه‌های تولید کننده محصولات تعطیل شده بودند و امکان فروش محصولات خود را به صورت عمده نداشته است.

حاشیه سود اپل از فروش محصولات و خدمات یاد شده برابر 38.4 درصد از کل درآمد خالص بوده است. این عدد در بازه زمانی مشابه سال گذشته 37.6 درصد بوده است که نشان می‌دهد که اپل در سال جدید سود ده‌تر بوده است.

علاوه بر این، اپل اعلام کرده که سهام خود به ارزش 50 میلیارد دلار را بازخرید کرده است. این مسئله به معنای آن است که شرکت اپل در حال بزرگ‌تر و بزرگ‌تر شدن است.

اپل در اواسط فوریه سال 2020 اعلام کرده بود که در صورت عادی بودن شرایط بین 63 تا 67 میلیارد دلار تا ماه مارس درآمد خواهد داشت؛ اما به صورت هم‌زمان به سهام داران اپل هشدار داده بود که به دلیل شیوع کرونا این میزان کاهش قابل توجهی خواهد داشت و اپل نمی‌تواند به هدف برنامه ریزی شده‌ی خود برای فروش بالاتر محصولات برسد. با این حال شرکت اپل در بازه زمانی توانسته رشد نسبی در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته داشته باشد. 

برچسب ها: درآمد اپل همچنان با وجود شیوع کرونا افزایش داشته است شیوع کرونا دیجی سالی واردات آیفون درآمد اپل در سال 2020

دیدگاه شما

0 نظر