نایاب شدن محصولات اپل به دلیل شیوع کرونا

2020-03-04 10:56:40.701 +0330 IRST

بر اساس گزارش مارک گورمن، تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ، شرکت اپل از همین حالا موجودی برخی از مدل‌های آیپد پرو در بازار آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا را به اتمام رسانده است.

مارک گورمن اعلام کرده که آیپد پرو 12.9 اینچ مدل 2018 - 512 گیگ 4G به طور کامل در شهر نیویورک نایاب شده است و دیگر اپل استورها رسمی و انبارهای این شرکت این محصول را برای فروش موجود ندارند. وی همچنین با استناد به فروشگاه آنلاین شرکت اپل اعلام کرده که بسیاری از مدل‌های آیپد پرو نسل 3 از همین حالا در اروپا و استرالیا قابل خریداری نیستند و موجودی آن‌ها به اتمام رسیده است.

بلومبرگ در این گزارش اعلام کرده که این مسئله مشخصاً به تعطیلی کارخانه‌های چینی مربوط می‌شود و بسیاری از شرکت‌های عضو زنجیره تأمین محصولات اپل نمی‌توانند قطعات را در سر زمان تعیین شده به کاربران برسانند و این مسئله باعث شده تا برخی از محصولات در بازار جهانی نایاب شود.

تا پیش از این مینگ چی کو در مورد نایاب شدن برخی از محصولات شرکت اپل به خاطر بیماری یاد شده هشدار داده بود. این تحلیلگر اعلام کرده بود که شرکت اپل درزمینهٔ تولید انبوه ایرپاد، ایرپاد پرو، آیفون و آیپد با چالش‌های بسیار زیادی مواجه شده است و به همین دلیل نمی‌تواند در نیمه اول سال 2020 میلادی نیاز بازار را تأمین کند.

وی مشخصاً به یکی از شرکت‌های تأمین کننده دوربین آیفون‌ها اشاره کرده بود و اعلام کرده بود که تعطیلی این شرکت باعث می‌شود تا شرکت اپل توانایی تزریق محصولات جدید به بازار و پاسخگوی تقاضا را نداشته باشد.

این مسئله ممکن است در صورت ادامه دار بودن باعث افزایش قیمت برخی از محصولات شرکت اپل شده و حتی برای آن‌ها بازار سیاه ایجاد کند. 

برچسب ها: نایاب شدن محصولات اپل به دلیل شیوع کرونا شروع کرونا نایاب شدن محصولات اپل اتمام موجودی اپل

دیدگاه شما

0 نظر